Łuska Babki Jajowatej - PPHU SORBECO. Zioła, przyprawy i kosmetyki naturalne. Sklep internetowy. Pruchnik, ul. Leśna 10. Tel. 510 170 767

Przejdź do treści

Menu główne:

Łuska Babki Jajowatej

ZIOŁA I PRZYPRAWY

Łuski babki jajowatej
są bogatym źródłem błonnika, zawierają związki śluzowe, które w kontakcie z wodą pęcznieją i tworzą śluzową masę. Śluzy zawarte w łupinie działają osłonowo - powlekają złogi i dodatkowo ułatwiają ich wydalanie. Składniki te korzystnie wpływają na tzw. perestatykę jelit w naturalny sposób oczyszczając organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Łuski Babki Psyllium powodują uczucie sytości, zmniejszają apetyt. Są stosowane jako uzupełnienie kuracji odchudzających.

Właściwości ŁUSKI BABKI JAJOWATEJ:
Jest naturalnym źródłem błonnika
Wspomaga perestatykę jelit
Wspomaga układ trawienny
Pomaga przy zaparciach i wzdęciach, łagodzi objawy biegunki
W naturalny sposób oczyszcza organizm z toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii
Stosowana jako produkt uzupełniający przy kuracjach odchudzających.

Sposób spożycia:

1-2 łyżeczki wymieszać w szklance wody, stosować 3 razy dziennie. Babka jajowata spożywana jest w postaci nasion lub łupin razem z posiłkami lub napojami. Nie należy jej jeść w innej formie. Dodana do posiłków w postaci łusek lub nasion zagęszcza je, dlatego jest dobrym dodatkiem do zup i sosów. Łupiny babki jajowatej można podawać jako dodatek do jogurtu czy mleka, razem z płatkami i owocami. Aby w pełni skorzystać z dobroczynnego działania rośliny, warto przyjmować ją w trakcie codziennych posiłków. Podczas leczenia z wykorzystaniem babki jajowatej bardzo ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów - w przeciwnym razie mogą wystąpić działania niepożądane jak odwodnienie, bóle brzucha i głowy.


Babka jajowata – działania niepożądane

Babka jajowata rzadko wywołuje reakcje alergiczne jak katar sienny, zapuchnięcie powiek czy kaszel. Czasami powoduje bóle brzucha lub głowy, ale są to sporadyczne przypadki. Należy stosować się do zaleceń umieszczonych na ulotkach i opakowaniach suplementów diety zawierających babkę jajowatą (np. Jeliton).

 

Cena: 21,39 zł   za opakowanie 0,5 kg

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego