Catuaba (afrodyzjak) - PPHU SORBECO. Zioła, przyprawy i kosmetyki naturalne. Sklep internetowy. Pruchnik, ul. Leśna 10. Tel. 510 170 767

Przejdź do treści

Menu główne:

Catuaba (afrodyzjak)

ZIOŁA I PRZYPRAWY

Catuaba – jak działa brazylijski afrodyzjak?

Brazylijska medycyna naturalna spopularyzowała catuabę – środek wytwarzany z kory niektórych drzew, reklamowany jako afrodyzjak bez skutków ubocznych oraz brazylijskie lekarstwo na wiele dolegliwości. Jak używać catuaby? I czy na pewno nie wywołuje niepożądanych efektów?

Co to jest catuaba?
Brazylijczycy od lat wytwarzają i spożywają catuabę, czyli środek z kory drzew rosnących w ich kraju. Taka kora pochodzi z drzew Trichilia catigua i Erythroxylum vacciniifolium.
Catuabę najczęściej stosuje się jako afrodyzjak i lek pomagający w przypadku zaburzeń erekcji. W takich też celach jest sprzedawana przeważnie poza Brazylią.
Lokalne źródła wymieniają także inne nazwy catuaby: Chuchuhuasha, Tatuaba, Pau de Reposta, Piratancara i Caramuru.
Preparat jest dostępny w formie proszku, tabletek i herbaty. W Brazylii, gdzie dodaje się go także do wina, jest na tyle popularny, że powstało związane z nią przysłowie: „do sześćdziesiątki dzieci ojca należą do niego, po sześćdziesiątce należą do catuaby”.

Jak działa?
Warto wiedzieć, że poza właściwościami związanymi z funkcjami seksualnymi, inną bardzo ważną cechą catuaby jest pobudzanie centralnego układu nerwowego, dzięki znajdującym się w jej składzie chemicznym trzem alkaloidom, nazwanym catuabinami. Oprócz nich, catuaba zawiera również fitochemikalia, czyli pochodzące z roślin chemikalia, które pomagają zwalczać choroby, i flawonoidy, działające między innymi przeciwzapalnie, rozkurczowo i uszczelniająco na naczynia krwionośne.

W medycynie stosuje się ten farmaceutyk jako środek:
stymulujący pracę mózgu,
poprawiający koncentrację,
dostarczający energii,
wspomagający układ odpornościowy,
przeciwbólowy,
przeciwzapalny,
przeciwwirusowy,
rozszerzający i wzmacniający tętnice,
wzmacniający komórki krwi,
wspomagający zwalczanie patogenów,
poprawiający cyrkulację krwi.

Catuaba –
drobno cięta, wewnętrzna część kory drzewa z rodziny Erythroxylaceae, rosnącego w Lesie Tropikalnym.
Od pokoleń stosowana przez lokalnych Indian z plemienia Tupi, którzy w hołdzie dla niezwykłych właściwości tej rośliny już przed laty śpiewali pieśni opiewające „cudowne moce catuaby”.
Do dziś catuaba jest uznawana w świecie za jeden z najsilniejszych, naturalnych afrodyzjaków, który nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.Analizy farmakologiczne dostarczyły dowodu na zawartość fitosteroli (związki roślinne bliźniaczo podobne do ludzkich hormonów) w korze catuaby.
Fitosterole – łączą się z receptorami komórek jelitowych i blokują w ten sposób wchłanianie cholesterolu. Oczyszczają krew.


W medycynie ludowej znana jest jako środek:
antydepresyjny
stymulujący pracę mózgu,
poprawiający ukrwienie organizmu,
znoszący zmęczenie,
poprawiający pamięć,
działający antybakteryjnie i przeciwzapalnie
przeciwdziałający zaburzeniom prostaty
ale przede wszystkim jako substancja zwiększająca libido.

W Brazylii napar przygotowuje się nastepująco:1 łyżeczkę drobno pociętej kory Catuaby na 1 szklankę wody – gotować przez 5 minut, zdjąć z ognia a następnie pozostawić pod przykryciem przez następne 10 minut.

Cena: 7,89 zł   za opakowanie

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego