Czystek Herbatka - PPHU SORBECO. Zioła, przyprawy i kosmetyki naturalne. Sklep internetowy. Pruchnik, ul. Leśna 10. Tel. 510 170 767

Przejdź do treści

Menu główne:

Czystek Herbatka

ZIOŁA I PRZYPRAWY

Zielona herbata jest słynna z tego, że ma dużo biologicznie czynnych substancji o działaniu antyoksydacyjnym i wzmacniającym układ immunologiczny, a więc chroniącym nas przed chorobami (np. nowotworami, infekcjami wszelkiego typu itd). Picie zielonej herbaty jest owszem zdrowe, ale nie pozbawione wad, a to za sprawą niezbyt zdrowych substancji psychoaktywnych zawartych w herbacie (teina, teofilina, teobromina – szczególnie dzieci należy przed tymi substancjami chronić).
Warto wiedzieć, że istnieje herbatka dużo mniej słynna i głośna, ale kilka razy silniejsza w działaniu i w dodatku pozbawiona tych niechcianych substancji. To herbatka z czystka (Cistus Incanus). Znana od wieków. Polecana przez św. Hildegardę z Bingen, która słusznie stwierdzała, że podstawą zdrowia są trzy filary: dieta, zioła oraz post. Do zaleceń świętej można dodać jeszcze codzienną porcję umiarkowanego ruchu jako czwarty niezbędny filar. Każda z tych rzeczy wzmacnia bowiem nasz układ odpornościowy, dzięki któremu choroby omijają nas z daleka.
Dzięki tym tradycyjnym trzem (a w zasadzie czterem) filarom możemy być przewlekle zdrowi całe swoje (bardzo długie!) życie. Bez leków, suplementów, szczepionek i innych nowoczesności, które wymyślone przez człowieka miały współczesnym społeczeństwom zapewnić nieustające zdrowie i długowieczność w zamian za poprzednie tradycyjne trzy filary, ale niestety nie zapewniły. Sprawdzają się bowiem bardzo średnio, a najczęściej wcale. Więc zapamiętajmy, że tych klasycznych filarów zdrowia nic nie zastąpi. To jest oryginał. Wszystko inne co zostało wymyślone potem to jedynie namiastka i nędzna podróbka.
Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny u człowieka, będąc przy tym całkowicie pozbawionym działań ubocznych czy też możliwości przedawkowania. Herbatkę z czystka mogą pić przy tym również dzieci, już od 3 miesiąca życia. Znakomicie smakuje z dodatkiem miodu i/lub soku z cytryny.

cistus_incanus
Jeśli jeszcze herbatki z czystka nie próbowaliście, to zachęcam do zaopatrzenia się w nią – oto 10 powodów (i to nie zmyślonych, ale takich za którymi stoi nauka) dla których warto to zrobić:

1. Dzięki temu, że jest niezwykle bogata w polifenole doskonale rozprawia się z drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych pomaga szybciej pozbyć się symptomów. Zanim więc sięgniesz po jakiekolwiek reklamowane w TV apteczne „lekarstwo na grypę i przeziębienie” – napij się herbatki z czystka. Jego skuteczność w przypadku infekcji potwierdziły badania kliniczne.
2. Mężczyznom cierpiącym w starszym wieku na przerost prostaty może przynieść ulgę z uwagi na swoje własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne.
3. Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu (szczególnie łatwo wiąże kadm), dlatego polecana jest szczególnie palaczom.
4. Z powodu swoich własności antybakteryjnych, antywirusowych i antygrzybiczych czystek przyniesie ulgę cierpiącym np. na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Pomoże nawet tym, którym nie pomagają już żadne antybiotyki. Ma także działanie antyalergicznie (antyhistaminowe).
5. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.
6. Jest to roślinka silnie antyoksydacyjna, ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników i  do obniżania aktywności kolagenazy (enzymu odpowiedzialnego za rozkład kolagenu), przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm.
7. Działa nawet na krętka wywołującego boreliozę. I to zarówno chroniąc przed zakażeniem (jeśli lubisz wycieczki do parku czy lasu to włącz koniecznie czystka do swojego codziennego menu, ponieważ odstrasza on kleszcze) jak i będąc ważną częścią ziołowego protokołu gdy zakażenie już miało miejsce: substancje zawarte w czystku „oklejają” krętki, przez co zostają one unieszkodliwione.
8. Można stosować czystka również w u zwierząt domowych w celu ochrony przed pchłami czy kleszczami.
9. Napar z czystka jest znakomitym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej. Przepłukanie buzi po umyciu zębów naparem z czystka śmiało zastąpi wszelkie drogeryjne płyny do płukania ust, w  których najczęściej jako substancja antybakteryjna używany jest toksyczny triklosan. Czystek działa również wybielająco na zęby, ponieważ posiada potężne działanie na bakteryjny biofilm – po prostu go rozpuszcza. Napar przeznaczony do płukania jamy ustnej można osłodzić ksylitolem lub erytrytolem dla dodatkowego działania antybakteryjnego.
10. Regularne picie naparu z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała. Jeśli ktoś ma problem np. z nieprzyjemnym zapachem potu (pachy, stopy), to zauważy po kilku tygodniach picia herbatki z czystka znaczną redukcję przykrego zapachu. Obok dezodorantu magnezowego jest to druga rzecz naprawdę warta polecenia.

Czystek w tabletkach – przeciwko infekcjom
Czystek – bloker infekcji jest dostępny w postaci tabletek do ssania i przeznaczony do stosowania w obszarze jamy ustnej i gardła. Służą one zabezpieczaniu przed wirusowymi i bakteryjnymi infekcjami górnych dróg oddechowych, a także leczeniu towarzyszącemu, gdy takie choroby wystąpią.
W czasach zwiększonego ryzyka infekcji, przede wszystkim gdy ktoś porusza się publicznymi środkami transportu lub przebywa w miejscach, gdzie wiele osób znajduje się w ograniczonej przestrzeni, zaleca się przyjmować profilaktycznie do sześciu razy dziennie jedną lub dwie tabletki i powoli rozpuszczać je w ustach.
Ważne jest, by przy wystąpieniu pierwszych objawów przeziębienia, np. bólów gardła, możliwie jak najwcześniej zacząć stosowanie do ssania tabletek z czystkiem. W ten sposób najszybciej można zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii.

Czystek w postaci roztworu do płukania gardła
Czystek jest dostępny w aptekach także w postaci roztworu do płukania gardła. Jego stosowanie jest szczególnie korzystne, ponieważ podczas płukania osiąga się leżące głębiej rejony gardła. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku zapalenia migdałków i zapalenia oskrzeli.

Kiedy stosować wywar z czystka:
Do picia w przypadku zakażenia Candidą, atopowego zapalenia skóry, trądziku, zapalenia gardła, ostrego zapalenia migdałków, chorób żołądka i jelit oraz do ogólnego odtruwania.
Do płukania gardła, na przykład w przypadku bólu gardła, zapalenia migdałków, odcisków od noszenia protezy i do pielęgnacji jamy ustnej. Czystek zmniejsza liczbę bakterii wywołujących próchnicę i usuwa nieświeży oddech.
Do kąpieli nasiadowych w pielęgnacji obszaru odbytu i genitaliów przy chorobach grzybiczych, hemoroidach, podrażnieniach i zranieniach skóry.
Do kąpieli dla ochrony skóry i pielęgnacji ran – rozcieńczony można stosować również u niemowląt.
Do mycia, do antyseptycznego oczyszczania skóry przy trądziku, atopowym zapaleniu skóry i niedoskonałościach.
Do dezodorowania, dezynfekcji i mycia stóp i pach.

tak wygląda roslina      opakowanie herbatki

Cena:  zł   za opakowanie

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego