Kasza Jaglana ziarno - PPHU SORBECO. Zioła, przyprawy i kosmetyki naturalne. Sklep internetowy. Pruchnik, ul. Leśna 10. Tel. 510 170 767

Przejdź do treści

Menu główne:

Kasza Jaglana ziarno

INNE PRODUKTY

KASZA JAGLANA jest bardzo zdrowa – JAK UGOTOWAĆ?

DLACZEGO WARTO SIĘGAĆ PO KASZE JAGLANĄ?
Kasza jaglana (proso) to absolutne, żywieniowe dobrodziejstwo. Przede wszystkim nie uczula, dzięki czemu wszystkie osoby borykające się z problemem alergii pokarmowej mogą sięgać po nią każdego dnia zarówno w wersji na słono jak i na słodko. Nie zawiera glutenu i ma bardzo wysoką wartość energetyczną. Jest zasadotwórcza, co oznacza, że wspomaga trawienie i wyrównuje nadmiar kwasu. A to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdyż większość z nas ma silnie zakwaszone organizmy z powodu nadużywania pokarmów o tej naturze oraz wszelkiego rodzaju używek. Ma ocieplające właściwości, nie wychładza organizmu od wewnątrz i w związku z tym jest polecana wszystkim osobom, które marzną zimą. Ponadto skutecznie usuwa śluz z naszego organizmu, o czym powinny pamiętać wszystkie mamy, które włączając kasza jaglaną do diety swoich pociech podczas infekcji, skutecznie pozbywać się będą mokrego kaszlu i kataru. Przypominam, że dokładnie odwrotnym w skutkach zabiegiem żywieniowym jest podawanie dzieciom nabiału (głównie serów i jogurtów). Podając jaglankę skutecznie wzmacniamy i pobudzamy osłabiony i wychłodzony organizm – ma bardzo silne właściwości odżywcze.

NA CO POMAGA NAM KASZA JAGLANA?
Przede wszystkim neutralizuje nam nadmiar kwasów żołądkowych dzięki czemu skutecznie zwalcza zgagę. Zaraz po spożyciu potrafi przynieść ulgę. Doskonale usuwa śluz z organizmu i widać to namacalnie u dzieci, które w czasie infekcji borykają się z mokrym kaszlem i katarem. Ponadto zawiera bardzo dużą ilość aminokwasów, wartości odżywczych oraz zaopatruje nasz organizm w potrzebne białko. Spożywanie kaszy jaglanej zaleca się osobom, które walczą z chorobami nowotworowymi jak również zalecana jest przy chorobach żołądka, trzustki, jelit i nerek.

JAK PRZYGOTOWAĆ KASZĘ JAGLANĄ?
Bardzo często słyszę opinie, że kasza jaglana jest niesmaczna ze względu na smak goryczki. Wiele osób również narzeka, że nie jej konsystencja jest mało przyjazna i pozostawia wiele do życzenia, by zjeść ją ze smakiem. Moim zdaniem Ci  co narzekają po prostu źle ją przygotowali i dlatego nie wydała się być atrakcyjnym kąskiem na talerzu. A więc, by dobrze zabrać się za przygotowanie posiłku w oparciu o nasz produkt zbożowy należy odmierzyć upragnioną jej ilość i zalać zimną wodą na około godziny. Można moczyć ją oczywiście dłużej, jednak pamiętać, że przed ugotowaniem zmienić jej wodę. To pozwoli nam pozbyć się goryczki. Ja jednak nie praktykuję tej metody. Kaszę płuczę na sitku pod bieżącą wodą kilka minut i dla mnie gorycz jest niewyczuwalna po tym zabiegu. Proporcja gotowania kaszy jaglanej jest dokładnie taka sama jak w przypadku innych kasz czyli 2:1 (dwie szklanki wody na jedną szklankę kaszy). Gotuję zatem wodę i wypłukaną lub wymoczoną kasze wrzucam na wrzątek z dodatkiem soli oraz jednej łyżki oleju. Kaszę należy obserwować. Gdy już woda wsiąknie w ziarno (po około 15 minutach), wyłączamy źródło ciepła i przykrywam na kilka minut. Tak przygotowana kasza jest gotowa do spożycia lub nadaje się do dalszej obróbki.

Z CZYM PODAWAĆ KASZĘ JAGLANĄ?
Odpowiedź jest krótka: z wszystkim! Zacznę od maluchów. Moja córeczka codziennie na śniadanie zjada miskę kaszy jaglanej z owocami. Najpierw prażę jej owoce: gruszki, jabłka, śliwki lub wiśnie, potem dodaję banana i miksuję na gładko lub podaję w całości, dodając oczywiście kasze jaglaną. Przemycam ją w zupach i pulpecikach zamiast bułki tartej (ugotowana jest doskonałym „sklejaczem„). Dorośli mogą zjadać ją z warzywami, jako dodatek do zup, piec z niej zapiekanki lub może stanowić dodatek do ryb lub mięsa zamiast ziemniaków lub innego rodzaju zboża. Mi osobiście bardzo smakuje z grejpfrutem, cebulą i prażonym słonecznikiem. Z przyjemnością będę zamieszczać przepisy z kasza jaglaną co może ułatwi Wam gotowanie i serwowanie porcji zdrowia swojej rodzinie. Przekonałam się, że jedzenie może leczyć i ten rodzaj zboża niewątpliwie należy do grupy pokarmów, które mają moc uzdrawiającą.

   Grafika1 Grafika 2

Cena: 4,89 zł   za opakowanie 1,0 kg           

                                

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego