Papryka ostra wędzona - PPHU SORBECO. Zioła, przyprawy i kosmetyki naturalne. Sklep internetowy. Pruchnik, ul. Leśna 10. Tel. 510 170 767

Przejdź do treści

Menu główne:

Papryka ostra wędzona

ZIOŁA I PRZYPRAWY

Przyprawa

PAPRYKA
OSTRA WĘDZONA

50 g

Charakterystyka:
Papryka wędzona to hiszpańska przyprawa. Jej produkcja polega na suszeniu papryki poprzez wędzenie drewnem dębowym. Uzyskana przyprawa posiada wyrazisty smak i przyjemny zapach dymu wędzarniczego. Wędzona papryka jest naturalną przyprawą dającą aromat wędzonki.
W Hiszpanii używana do produkcji Chorizo (tradycyjnej hiszpańskiej kiełbasy). Polecamy do przyprawiania i marynowania mięs, ryb, drobiu, owoców morza oraz do produkcji wędlin. W Polsce dostępna jest jako produkt niszowy. Najczęściej przywożona z podróży, czasem dostępna w delikatesach.

Papryka ostra mielona jest jedną z najczęściej używanych przypraw w kuchni. Stanowi dopełnienie każdej potrawy. Doskonale nadaje się do wszelkich dań mięsnych, zup, sosów, sałatek, serów. Intensywnie czerwony kolor papryki, świetne sprawdza się jako barwnik i uatrakcyjnia wygląd potraw. Papryka jest bardzo zdrowa, zawiera również substancje wywierające korzystny wpływ na organizm, poprawia trawienie oraz zawiera witaminy z grupy B, witaminę C i A.

Papryka wędzona nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt.

Zastosowanie:
Jako dodatek do potraw, w których wymagany jest smak wędzonki: fasolki po bretońsku, bigosu, gulaszów, potraw mięsnych i warzywnych, zup, ostrych sosów, sałatek, serów i ryb, potraw z jaj, kurczaka pieczonego, drobiu, potraw z grilla, mięs z grilla, warzyw z grilla oraz do marynowania. Do pikantnych potraw kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej, węgierskiej oraz indyjskiej.

Skład:
Papryka wędzona ostra mielona.
BEZ GLUTAMINIANU SODU!!!

 

Cena: 2,90 zł   za opakowanie  50G

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego