Rozmaryn susz - PPHU SORBECO. Zioła, przyprawy i kosmetyki naturalne. Sklep internetowy. Pruchnik, ul. Leśna 10. Tel. 510 170 767

Przejdź do treści

Menu główne:

Rozmaryn susz

ZIOŁA I PRZYPRAWY

Przyprawa

ROZMARYN

50 g

dodajemy do wieprzowiny, baraniny, jagnięciny, drobiu, dziczyzny, zup mięsnych

O rozmarynie
Historia rozmarynu sięga wielu wieków. Znali go starożytni Grecy, Rzymianie i Egipcjanie. Jego aromat można wydobyć z liści i kwiatów. Smak orzeźwia, nieco piecze, ma gorzkawo-korzenną nutę. Rozmaryn najczęściej trafia na nasze stoły jako składnik mieszanek przyprawowych, rzadziej stosujemy go jako przyprawę jednorodną. Biorąc pod uwagę jego właściwości smakowo-aromatyczne, najlepiej nadaje się do przyprawiania mięs i ryb. Jest również obowiązkowym składnikiem przyprawy prowansalskiej. Wiele domowych marynat ma w swoim składzie rozmaryn. Jeżeli chodzi o wpływ na nasze zdrowie, to działa moczopędnie, rozkurczowo, dezynfekująco i żółciopędnie. Rozmaryn można stosować jako składnik naparu (dodajemy liście i kwiat), który pomaga na przewód pokarmowy, drogi moczowe, układ krwionośny, schorzenia związane z kamicą żółciową. Przyprawa bez dodatków chemicznych!

Zastosowanie kulinarne
Poprawia smak potraw, ma świetne działanie lecznicze. Stosujemy do wszelkich mięs: wieprzowiny, baraniny, wołowiny, drobiu, dziczyzny. Najlepszy efekt uzyskuje połączenie z mięsami pieczonymi.

 

 

Cena: 1,39 zł   za opakowanie 50G

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego