Sól Himalajska gruboziarnista - PPHU SORBECO. Zioła, przyprawy i kosmetyki naturalne. Sklep internetowy. Pruchnik, ul. Leśna 10. Tel. 510 170 767

Przejdź do treści

Menu główne:

Sól Himalajska gruboziarnista

INNE PRODUKTY

Sól himalajska 1KG(gruboziarnista)

Sól Himalajska Krystaliczna to najczystsza sól Ziemi, bez zanieczyszczeń chemicznych, zawiera 84 naturalne minerały.
Powstała w miejscu, gdzie setki milionów lat temu energia słoneczna osuszyła pierwotny ocean. Sól ta wydobywana jest z 400-600 metrów głębokości.
Zawiera ona aż 84 minerały w formie koloidalnej, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mikroelementy mają postać drobnych cząsteczek, dzięki czemu mogą być z łatwością absorbowane przez komórki ludzkiego ciała.
Sól Himalajska stosowana w kuchni, uzupełnia niedobory mikroelementów w codziennej diecie. W tym miejscu należy podkreślić iż Sól Himalajska nie posiada zanieczyszczeń jakimi są metale ciężkie, jak w przypadku soli morskiej. Zatopione tankowce uwalniają miliony ton chemicznych substancji osadzają się w wodzie, z której czerpana jest następnie sól.
Sól Himalajska posiada biało-różowy kolor, jest on zależny od koloru skały z której pochodzi. Im bardziej różowy kolor tym więcej żelaza znajduje się w danej soli.
Wydobywana jest metodą konwencjonalną – ręcznie bez używania ładunków wybuchowych, płukana wodą i osuszana w słońcu.
Nie jest produktem rafinowanym ani też nie posiada żadnych wzbogaceń chemicznych. Nie jest wybielana.

Oryginalna himalajska sól krystaliczna pochodzi z jednego miejsca na Ziemi - wschodniego pasa Karakorum Himalajów w Pakistanie. Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi.


Sól himalajska, różowa jest nieocenionym źródłem wszelkich minerałów. Jej lecznicze właściwości znane są od dawna, a szerokie zastosowanie czyni ją naturalnym, doskonałym środkiem wspomagającym utrzymanie w dobrej kondycji naszego organizmu oraz leczeniu wielu schorzeń zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.
Sól himalajska rewelacyjnie sprawdza się jako składnik peelingów.

Doskonale radzi sobie z usuwanie martwych komórek naskórka, poprawia mikrokrążenie w skórze właściwej i wzbogaca skórę w składniki mineralne niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Działa także przeciwbakteryjnie.
Zewnętrznie sól himalajską można stosować także w postaci kąpieli solnych. Stężenie soli w wodzie podczas kąpieli powinno być zbliżone do stężenia fizjologicznego – ok. 1% (dokładnie: 0,9%). To znaczy, że potrzeba ok. 10 g soli na każdy litr wody, co w przypadku pełnej wanny wody (ok. 100 – 120 litrów) daje ok.1 - 1,2 kg soli himalajskiej na kąpiel.  

Kąpiel jest szczególnie polecana osobom z:
chorobami i stanami zapalnymi skóry
reumatyzmem i chorobą stawów
dietą pooperacyjną
schorzeniami stref intymnych
nawracającymi infekcjami
ciężkimi ukąszeniami owadów, pęcherzami lub ranami oraz alergiami skórnymi
Uwaga: Osoby z zaburzeniami krążenia powinny przed zażyciem kąpieli solankowej skonsultować się z lekarzem, ponieważ kąpiel wywiera wpływ na krążenie krwi. Po kąpieli powinno się odpoczywać przez co najmniej 30 minut. Nie zalecane jest więc mycie się pod prysznicem po kąpieli solankowej, ani żadne czynności wymagające większego wysiłku.

Innym sposobem doświadczenia leczniczych i oczyszczających właściwości naturalnej soli himalajskiej jest picie solanki.
Solanka to 1% roztwór wody z solą.
Solą krystaliczną można także posypywać jedzenie lub dodawać bezpośrednio do wody, aby wspomóc nawadnianie organizmu. Można używać jej zamiast zwykłej soli spożywczej.
Korzystnie na układ oddechowy wpływają również inhalacje z wykorzystaniem solanki.

Właściwości soli himalajskiej:
wspomaga wypłukiwanie metali ciężkich,
normalizuje ciśnienie krwi,
oczyszcza jelita,
leczy choroby skórne, pomaga utrzymać zdrowy wygląd skóry
wspomaga leczenie uzależnień,
w postaci inhalacji pomaga leczyć chore zatoki, katar, oskrzela
działa leczniczo w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej – roztwór 1% soli do płukania
stosowana w kąpielach oczyszcza organizm, pomaga w zwalczaniu cellulitu, poprawia napięcie skóry oraz leczy podrażnienia
wspomaga odnowę i utrzymanie równowagi energii w organizmie,
pomaga zachować właściwą równowagę kwasowo-zasadową w organizmie,
rozpuszcza i uwalnia skrystalizowane odłogi (będące przyczyną chorób reumatycznych, kamieni nerkowych i pęcherzyka żółciowego).

tak wygląda grunoziarnista

Cena: 4,29 zł   za opakowanie 1 kg

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego